DİLEKÇELER

Sigorta Başvuru Dilekçesi-Trafik Kazası

Sigorta başvuru dilekçesi örneği; meydana gelen trafik kazası neticesinde yaralanma ve bu sebeple işgöremezlik ve maluliyet meydana gelen kişinin sigorta poliçesi kapsamında yer alan teminatlara ilişkin sigortaya başvuru dilekçesi örneği aşağıda yer almaktadır. Diğer dilekçe örneklerine buradan, sigorta şirketinden başvuru dilekçesine karşılık olumlu bir sonuç elde edilememesi halinde dava aşamasında kullanabileceğiniz dilekçe örneğine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Resim LillyCantabile tarafından Pixabay‘a yüklendi

…..SİGORTA A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

-Adres/İSTANBUL

 

 

SİGORTALININ UNVANI               : 

POLİÇE NO                                     : 

KAZA TARİHİ                                 : …/…/…

KAZADA YARALANAN YOLCU

ADI SOYADI                                    : …. (TCKN:……)

BAŞVURU YAPAN

VEKİLİ                                              : Av.

İLETİŞİM BİLGİLERİ                         :

Adres                                                :

Gsm                                                  :

Mail                                                  :

AÇIKLAMALAR                                :

Vekil eden, …/…./…. tarihinde ….’ün (tckn:….) sevk ve idaresindeki 00….00 plakalı motorsiklette yolcu durumunda iken sigortalıya ait 00 … 00 plaka sayılı araç ile trafik kazası geçirmiş ve basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek ve hayat fonksiyonlarını ağır derecede etkileyecek nitelikte yaralanmış, sol tibia açık cisim kırığı(tip1), sağ dirsekte cilt abrazyonu meydana gelmiştir. Meydana gelen trafik kazasında basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek derecede yaralandığı için …/…/… – …/…/… tarihleri arasında istirahat raporu verilmiştir. Bu süre yalnızca hastanede yatış süreci olup iyileşme süreci daha uzun bir zamanı kapsamaktadır. Bu süre içerisinde mesleğini icra edememiş ve kazanç kaybı meydana gelmiştir. Bununla birlikte vekil eden de kalıcı maluliyette meydana gelmiştir.

Zorunlu mali sorumluluk sigortası poliçesi teminatı kapsamında (tedavi giderleri kalıcı sakatlık ve diğer tüm teminatlar), giderilmesini talep etmek zarureti hasıl olmuştur.  Başvuru tarihimizden itibaren yasada ön görülen süre içinde aşağıda belirtilen Iban Numarasına gerekli ödemelerin yapılmasını aksi takdirde poliçe kapsamındaki teminatların tahsili için hukuki yollara başvurulacağını, bu uğurda doğabilecek yargılama giderleri ve vekalet ücretinin tarafınıza yükletileceğini bir defaya mahsus olmak üzere ihtaren ve ihbaren bildiririz…./…/…

 

 

BAŞVURUCU

Vekili

Av. ….

 

…A.Ş. …. Şubesi

IBAN No:  TR……………

                                                                                          

 

Bir Cevap Yazın